Motorové oleje

Potrebujete poradiť s výberom motorového oleja do vášho vozidla? Prezrite si oficiálnu stránku olejov Fuchs. Môžete si tu vybrať ideálny olej podľa typu a značky Vášho vozidla.

Výhody XTL technológie

  • Lepšie správanie pri studenom štarte – až o 55 % kratšie doby preolejovania olejom a až o 35 % kratšie doby štartovania.
  • Nižšia spotreba pohonných hmôt: až o 1,7 % dodatočná redukcia spotreby.
  • Nižšia spotreba oleja: až o 18 % menej.
  • Zlepšená stabilita voči starnutiu, nižšie opotrebovanie – o 38 % nižší nárast viskozity.
  • Vyššia výkonnosť a prevádzková bezpečnosť počas celého intervalu výmeny oleja.

Protikorózna ochrana

Nová XTL™- technológia motorového oleja firmy FUCHS s extrémne vysokým viskozitným indexom a vynikajúcou stabilitou voči starnutiu zabezpečuje výrazne kratšie doby premazávania a nižšiu spotrebu paliva. Moderné motorové oleje pre osobné automobily, ktoré musia spĺňať čoraz náročnejšie požiadavky výrobcov motorov, ponúkajú už dnes vysokú výkonnostnú úroveň. Teplotné zaťaženie motorového oleja v moderných konštrukciách motorov stále stúpa.

Požiadavky na rozsah teplôt (klimatické podmienky), v ktorých musí motor kedykoľvek spoľahlivo pracovať, stále rastú tiež. K tomu sa ešte pridávajú nové technológie pre úsporu energie ako napr. systémy Štart/Stop, ktoré kladú tiež vysoké nároky na spoľahlivé mazanie a štartovacie vlastnosti motorového oleja.

Výhody XTL technológie

Zaťaženie motorového oleja počas celkovej doby, výrobcom predpísaného intervalu výmeny, stúpa v maximálnom rozsahu. O to je dôležitejšie, aby sa olej dostal všade tam, kde je to potrebné. Spoločnosť FUCHS preto vyvinula novú XTL technológiu pre motorové oleje, ktorá ponúka dlhodobé stabilné výkonnostné rezervy.

Rozhodujúci náskok novej technológie oproti starším technológiám je v optimalizovanom viskozitno-teplotnom správaní. Oproti konvenčným základovým olejom boduje nová XTL – technológia hlavne vysokým viskozitným indexom. Táto nová XTL™ – technológia je aplikovaná do inovovaných motorových olejov špičkovej triedy TITAN GT1 XTL.

Máte záujem o naše oleje a mazivá?

Napíšte nám